Do masażu rehabilitacyjnego kwalifikuje się praktycznie każda osoba, która odczuwa ból wywołany kontuzją, zmęczeniem, a nawet stresem. Niezależnie od wieku i stanu zaawansowania schorzenia, można podjąć próbę walki z danym problemem.

Dobroczynne oddziaływanie masażu rehabilitacyjnego, wykorzystuje się przede wszystkim w stanach pourazowych, pooperacyjnych, stłuczeniach, przeciążeniach, zwichnięciach czy złamaniach w obrębie narządu ruchu, również po zdjęciu opatrunku gipsowego. Bardzo dobre efekty lecznicze uzyskamy u osób, po długotrwałym unieruchomieniu, porażeniu, czy niedowładach.

www.konkurs-rymkiewiczowski.pl

Masaż wskazany jest również w przypadku osób, u których doszło do urazu układu nerwowego, na skutek przewlekłych zapaleń, dyskopatii, wystąpienia nerwobóli oraz w chorobach mózgu. Typowe wady ortopedyczne występujące u dzieci, takie jak dysplazja stawu biodrowego, wady postawy, skolioza, czy zniekształcenia stóp, to również wskazania do wykonania masażu leczniczego.

Zwyrodnienia kręgosłupa, tkanek miękkich, gościec, czy inne schorzenia z pogranicza chorób reumatycznych, kwalifikują sie do leczenia przy pomocy masażu. Jak widać lista wskazań jest bardzo obszerna, dotyczy praktycznie, każdego układu narządów organizmu człowieka.

Obecność masażysty na oddziale ortopedycznym, neurologicznym, onkologicznym, pediatrycznym czy psychiatrycznym, już nikogo nie dziwi, stosowanie masaży rehabilitacyjnych, jest już standardowym elementem wdrażanym do podstawowego leczenia wielu dolegliwości.

Fizjoterapia Poznań ręczniki składane