Planowanie urlopu może okazać się sporym problemem dla osób posiadających zwierzęta. Nierzadko się zdarza, że nie mamy komu zostawić naszego pupila pod opieką na czas naszego wyjazdu.

W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni planować wakacje uwzględniając czworonożnego towarzysza podróży. O czym trzeba wiedzieć, jeśli chcemy spędzić urlop za granicą z psem? Zanim wszystko zaplanujesz, poczytaj informacje na temat danego kraju oraz dowiedz się, czy nie obowiązują tam jakieś specjalne wymogi odnośnie zwierząt.

W większości krajów Unii Europejskiej funkcjonują te same przepisy, ale warto zasięgnąć dodatkowych informacji na ten temat. Przede wszystkim pies podróżujący z nami musi posiadać paszport wystawiony przez weterynarza.

Jego koszt to około kilkudziesiąt złotych. Uzyskanie takiego dokumentu wiąże się ze wszczepieniem naszemu pupilowi mikroczipu pod skórę.

Kolejnym krokiem jest zaszczepienie psa przeciwko wściekliźnie. Trzeba pamiętać, że dobę przed wyjazdem na wycieczkę zagraniczną musimy ponownie udać się do weterynarza, który zbada stan zdrowia psa i dokona wpisu do paszportu.

Całą procedura może potrwać kilka tygodni, warto zatem odpowiednio wcześniej pomyśleć o paszporcie dla zwierzaka.

projektant wnętrz Warszawa https://www.amica.pl/produkty/plyty/indukcyjne