Praktycznie każdy masaż wykonywany przy użyciu techniki manualnej, opiera się na pięciu zasadniczych ruchach, o różnym tempie i natężeniu siły. W trakcie rehabilitacji każdy masaż opiera się przed wszystkim na głaskaniu, to technika wykorzystywana w skrajnym bólu, może stanowić cały masaż, najczęściej jednak wykonuje się ją na początku i na zakończenie masażu, ale również jest metodą przejścia z jednego ruchu w drugi.

Po przeprowadzeniu początkowego etapu terapii następuje wykonanie kolistych ruchów, które mają za zadanie rozciągnięcie skóry oraz przesuwanie tkanki masowanej, poprzez wykonanie tzw. rozcierania, stanowiącego najważniejszą technikę w rehabilitacji.

Kolejnym ruchem jaki wykorzystujemy w masażu jest ugniatanie, poprzez wyciskanie, unoszenie, wałkowanie oraz uciskanie fałdów skórnych. Następnie przechodzimy do wykonania oklepywania, czyli kilku serii energicznie wykonanych ruchów, w bardzo szybkim tempie.

W przypadku tego typu uderzeń ręka masażysty powinna dotykać ciała masowanej osoby, w jak najkrótszym czasie, ale z równomiernie rozłożoną siłą. Ostatnią techniką jest wibracja, czyli wprowadzenie ręki masażysty w serie drgań mechanicznych, to bardzo męcząca metoda, ale niezwykle skuteczna.

Na zakończenie przeprowadza się delikatne, wyciszające ruchy głaskania. Wszystkie elementy masażu wykonywane są rytmicznie oraz bardzo płynnie bez odrywania rąk od masowanej powierzchni.

www.ytongsilka.pl

Rozmasowanie części ciała standardowymi technikami zawsze połączone jest z indywidualnie dobraną metodyką.

Porcelana Windsor