Zawodowy sportowiec nie może istnieć bez drużyny i trenera, jednak po osiągniętym sukcesie, lub na skutek intensywnego treningu dochodzi do sytuacji, w których potrzebny jest ktoś jeszcze. W zespole osób współpracujących z zawodnikami znajduje się również miejsce dla rehabilitanta, bez którego wielu zawodników nie mogłoby realizować swoich marzeń. Potrzeba stosowania masaży jest ogromna, nie kończy się tylko na wyprowadzaniu z poważnych kontuzji, czy rozmasowaniu skurczu.

Masaż sportowy jest niczym odrębna dziedzina leczniczego podejścia do całej grupy masaży. Bowiem istnieje wiele czynników, predysponujących do zapotrzebowania na tego typu pomoc. Przede wszystkim masaż treningowy mający na celu zwiększenie czynności organizmu i podniesienie zdolności zawodnika.

Masaż startowy, który wykonuje się przed rozpoczęciem rozgrzewki, w celu dokładniejszego rozgrzania mięsni oraz stawów. Znajdziemy również technikę, którą wykonuje się po wysiłku w celu zapobiegania urazom, przeciążeniom, czy przetrenowaniu. Masaż kondycyjny to również stosowana technika, w celu podtrzymywania kondycji, między zawodami.

Te wszystkie elementy są niezwykle ważną techniką profilaktyczną stosowaną w rehabilitacji, nie mniej jednak narażeni na wiele kontuzji zawodowcy, a także amatorzy sportowi, mają do dyspozycji masaże rehabilitacyjne, mające na celu złagodzić ból, przyspieszyć leczenie kontuzji, czy złagodzić zakwasy, które są nieuniknionym, niekoniecznie przyjemnym elementem naszego aktywnego trybu życia.

umywalki podblatowe stargard rolety szczecin