Obecnie dla osób, zmagających się z wadą zgryzu, istnieje wiele różnych odmian aparatów ortodontycznych. Wśród nich jednymi z bardzo popularnych są wersje ruchome, czyli inaczej wyjmowane.

Ten typ aparatu poleca się przede wszystkim dzieciom i osobom młodym, u których korekcja nie wymaga jeszcze dużej ingerencji. Dzięki nim można wspierać rozbudowę wciąż kształtujących się łuków zębowych oraz właściwy wzrost szczęk.

Jest to też możliwe, gdy u dziecka występują jeszcze zęby mleczne. Jeśli zastosuje się aparat tego rodzaju odpowiednio wcześnie, prawdopodobnie uda się zapobiec konieczności prowadzenia leczenia ortodontycznego w późniejszych latach.

www.fundacjamarszzebry.pl

Warto zauważyć, że postępy, jakie widać podczas stosowania aparatu wyjmowanego zależy przede wszystkim od samodyscypliny pacjenta. Jeśli nosi go regularnie i nie zapomina o zakładaniu w określonym czasie, zęby szybko reagują na zmianę.

Oczywiście, obowiązkowe jest także regularne udawanie się na wizyty kontrolne u specjalisty oraz współpraca z nim, w razie gdy zostanie wprowadzona jakakolwiek korekta w leczeniu.

drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne deskaprojekt.pl