Z reguły wakacje nad polskim morzem planujemy bez głębszego zastanowienia. Wyjazd tego typu nie wymaga bowiem od nas dodatkowych przygotowań, tak jak jest to w przypadku wyjazdu w góry, czy za granicę. Jadąc nad morze najczęściej planujemy po prostu termin i miejsce pobytu.

www.dat.net.pl

Sprawdzamy także ewentualną prognozę pogody, zgodnie z którą pakujemy naszą walizkę. Na wakacje nad morze planujemy zabrać odpowiednie ubrania, obuwie w tym japonki lub klapki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, okulary do nurkowania, parawan, koce i ręczniki, okulary przeciwsłoneczne, kremy i olejki z filtrem przed i po opalaniu, a także dużo pozytywnej energii i uśmiechu. Polacy wakacje nad morzem z reguły planują spontanicznie, nierzadko z dnia na dzień.

Często korzystają z tego typu wypoczynku weekendowo, ale wybierają go także na dłuższy pobyt – dwu, a nawet trzy tygodniowy. Nie wymaga on większych przygotowań. Ważne jest jedynie, aby zarezerwować miejsce noclegowe i dobrze spakować walizkę, aby cieszyć się urokami słońca, morza i plaży.

prześcieradło len instalacja pomp ciepła