Europejska historia Ottomana sięga już XVIII wieku, gdy ten egzotyczny wówczas mebel został przywieziony do Europy z Imperium Osmańskiego. Dziś ten daleki kuzyn popularnej pufy, cały czas cieszy się popularnością i stanowi symbol elegancji.

Ottoman to niski, przeznaczony do siedzenia mebel, który charakteryzuje się brakiem podłokietników oraz oparcia. Cała konstrukcja składa się jedynie z tapicerowanego siedziska – czasem jest ono puste w środku, aby móc przechowywać tam niewielkie przedmioty.

Ottoman służy nie tylko do siedzenia, ale pełni także funkcję podnóżka, a czasem stolika do kawy. Ze względu na swoją formę Ottoman bardzo dobrze łączy się z innymi meblami.

Do jednych z najbardziej klasycznych zestawień należy Lounge Chair & Ottoman. Zaprojektowany przez parę designerów – Charlesa i Ray Eamesów – „król foteli” pomimo upływu lat, cały czas stanowi niezwykle elegancje wyposażenie salonów, gabinetów czy sypialni.

Dziś ze względu na panujący trend upraszczania form, ottomany często przyjmują formę kolorowych worków, których kształt możemy zmieniać w zależności od naszych upodobań.

krzesła do przedszkola łóżko domek wrocław