Ludwig Mies van der Rohe uważany jest dziś za twórcę modernizmu w architekturze, a sygnowane jego nazwiskiem meble wzbudzają pożądanie wielbicieli nowoczesnego designu na całym świecie. Autor sentencji „Mniej znaczy więcej”, z pewnością stosował ją w swoich projektach. Cechą charakterystyczną mebli zaprojektowanych przez Miesa van der Rohe jest połączenie technologii przemysłowych z luksusowymi, tradycyjnymi materiałami.

Wbrew pozorom niemiecki architekt, którym był przede wszystkim Ludwig, wcale nie stworzył zbyt wielu mebli – cieszą się one jednak ogromną popularnością i dlatego wydaje się, że jest ich więcej niż w rzeczywistości. Do ulubionych materiałów wykorzystywanych przez projektanta zaliczamy skórę, chromowane rurki oraz szkło. To właśnie z tych trzech tworzyw składa się większość słynnych projektów Miesa van der Rohe.

Co ciekawe, architekt przez wiele lat związany był z projektantką Lilly Reich – niektórzy uważają, że to ona jest autorką najbardziej znanych projektów mebli Ludwiga.

drewniane żaluzje wewnętrzne

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w tym zawodzie możesz sprawdzić architekt praca poznań i dowiedzieć się więcej.

Jeżeli szukasz ciekawych mebli sprawdź stronę https://begryf.pl/

https://www.wycieraczkowo.com/wycieraczka-pod-drzwi/wycieraczki-do-biura szkolenia cukiernicze poznań