Ostatnio w mediach coraz częściej powtarzane są wywiady z osobami niepełnosprawnymi, a także ich opiekunami. Nierzadko bowiem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak poważny jest to problem.

Funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej i jej najbliższych ulega diametralnej zmianie. Trzeba jednak podkreślić, iż w wielu przypadkach kluczowym elementem są pieniądze, bez których nie da się normalnie żyć.

Czy wobec tego wszystkie problemy niepełnosprawnych da się rozwiązać za pomocą pieniędzy? Z powiedzeniem, iż pieniądze szczęścia nie dają, zgadza się prawie każdy. Niemniej każdy chciałby to powiedzenie zweryfikować osobiście, szczególnie gdy jest w trudnej sytuacji.

Specjalistyczna aparatura, leki i terapie dla niepełnosprawnych są niezwykle kosztowne. Pomijając jednak takie oczywiste kwestie, w wielu przypadkach nieocenioną pomoc stanowi opieka nad niepełnosprawnym.

dofinansowanie sprzętu ortopedycznego

Dla osoby takiej z kolei ważne jest towarzystwo i bliskość innej osoby. Niejednokrotnie zwykły uśmiech może poprawić dzień, nawet pomimo problemów zdrowotnych.

http://medactive.com.pl/ograniczenia-ruchomosci/ http://szczepienia.net.pl